Notikumi

3. jūlijs
"Aktīvs, vesels un paēdis. Par uzturu sportiskiem cilvēkiem" atvēršanas svētki
"Aktīvs, vesels un paēdis. Par uzturu sportiskiem cilvēkiem" atvēršanas svētki

Ceturdien, 3. jūlijā, plkst. 17.00 uztura speciāliste Alise Kindzule-Dunavska aicina uz savas jaunās grāmatas "Aktīvs, vesels un paēdis. Par uzturu sportiskiem cilvēkiem" atvēršanas svētkiem, kas notiks grāmatnīcā "Globuss" Vaļņu ielā 26, Rīgā.

Vairāk par notikumu
18. jūnijs

DRĪZUMĀ Maijas Priedītes debija romāns "Smags gadījums"!

Viņi – liela tehnoloģiju uzņēmuma vadītāja, kura slepenībā raksta, un režisors – satiekas tradicionāli, internetā. Viņa ir šķīrusies, viņš – pašķīries. Viņai ir dēls, viņam – dēls un meita. Viņiem ir sekss, šampanietis uz lievenīša un ilgas sarunas. Viņiem kopā ir labi. Un tomēr – šīs attiecības ir smags gadījums...

 

 

 

Lasīt vairāk
18. jūnijs
Daces Judinas jaunākā detektīvromāna "Arī saulei ir plankumi" prezentācija
Daces Judinas jaunākā detektīvromāna "Arī saulei ir plankumi" prezentācija

Trešdien, 18. jūnijā plkst. 18.00 rakstniece Dace Judina ielūdz uz detektīvsērijas "Izmeklē Anna Elizabete" 22. grāmatas "Arī saulei ir plankumi" atvēršanas svinībām, kas notiks izdevniecības "Latvijas Mediji" telpās, Rīgā, Toma ielā 4.
Pasākuma laikā tiks prezentēti arī komponista Artura Nīmaņa dziesmu albumi "Pilsēta" un "Ar spārniem".

Vairāk par notikumu
13. jūnijs
Juris Ziemelis. Ceļā uz gaismu

Uzzini vairāk par grāmatu “Juris Ziemelis. Ceļā uz gaismu” Latvijas radio programmas “Labrīt” ierakstā šeit.

Juris Ziemelis bija politieslodzītais vismaz 24 gadus no savas dzīves. Viņa vēstules no ieslodzījuma, laikabiedriem vēstītais un paša rakstītais atspoguļo Latvijas pretošanās kustības dalībnieka gara spēku un traģiku.

Juris Ziemelis (1941–1988) bija viens no Trešās atmodas nacionālās pretošanās grupas “Helsinki-86”, vēlāk “Helsinki-86” Rīgas nodaļas aktīvākajiem dalībniekiem. Viņa darbošanās nebija ilgtoša, tomēr laikabiedru atmiņā paliekoša. Var teikt, ka pretošanās kustībā viņš bija iesaistīts jau kopš bērnības, jo 1949. gada martā, tikai astoņu gadu vecumā kopā ar ģimeni tika izsūtīts. Atgriežoties 1957. gadā, Ziemelis izveidoja domubiedru grupu, ko VDK nosauca par “pretpadomju organizāciju”, jo jauniešu nodoms bija kādā novembra naktī pacelt Bauskā sarkanbaltsarkano karogu. Bija doma arī par bruņotu pretošanos. Sekoja viens arests, tad nākamais, jo Ziemeļa atbilde izmeklētāja jautājumiem bija: “Vairums manu paziņu, kurus iepazinu nometnē un no kuriem daži tika atbrīvoti, dzīvoja klusi un strādāja. Tajā pašā laikā aizmuguriski viņi lamāja padomju varu, bet neko negribēja darīt praktiski. Es savukārt gribēju
darboties, nevis apstāties pusceļā.”

Fotogrāfijā Juris Ziemelis un Gunārs Astra Lucavsalā. 1987. gada nogalē vai 1988. gada sākumā. JURA ZIEMEĻA ĢIMENES PRIVĀTAIS ARHĪVS.

13. jūnijs
Oksana Zabužko "Pamesto noslēpumu muzejs"

Lasi vairāk par Oksanas Zabužko romānu “Pamesto noslēpumu muzejs” un noklausies sarunu ar grāmatas tulkotāju Māru Poļakovu. 

Stāsts par triju sieviešu likteņiem vienlaikus ir ceļu karte sarežģītajā un pretrunīgajā 20. gadsimta Ukrainas vēsturē no Atbrīvošanās cīņām līdz Oranžās revolūcijas priekšvakaram. Tā ir liela literatūra ar skarbu patiesību – par pagātnes varu pār nākotni, par mīlestību un nāvi, par cilvēka mūžīgajām alkām būt.

Māra Poļakova par grāmatu: “Tā ir fantastiska ukraiņu valoda, mūsdienās neviens cits tā neraksta, tikai viņa. [..] Man patīk biezas grāmatas, grāmata, kurā es varu saķt dzīvot, nevis – tik tikko esi dabūjis to garšu un viņa jau beidzas. [..] Šī romāna pamatideja, manuprāt, ir tāda, ka – pagātne neļausies aizmirsties.”

Pilns raidījuma “Kultūras rondo” ieraksts pieejams šeit.


Lasi arī Agras Lieģes-Doležko interviju ar Oksanu Zabužko šeit.

 

Fotogrāfijas autore Agnete Brun